„Акулите” – герои в Стара Загора
„Акулите” – герои в Стара Загора / netinfo

„Черноморец-Бургас” взе една точка от мача срещу „Берое” в Стара Загора. Бургаският отбор завърши 1:1, след като игра почти през целия мач с човек по-малко. В 27- та минута главният съдия Христо Ристосков показа пресилен, според зрителите и коментаторите, директен червен картон на Траян Дянков.

Преди да останат в намален състав, черноморци пропуснаха няколко добри положения за откриване на резултата. След изгонването на Дянков, старозагорци поеха инициативата и в 36-ата минута Искрен Писаров отбеляза за 1:0. Девет минути преди края, Костадин Дяков от невъзможен ъгъл простреля вратата на „Берое” за равенството.

След мача, мениджърът на „акулите” Красимир Балъков благодари на своите футболисти за показаните характер и мъжество. Той заяви, че и на резервната скамейка, „Черноморец Бургас” има достойни играчи. Бала спази своята традиция да не коментира съдийството, но обяви, че съдията е трябвало да бъде по-близо при отсъждането на червения картон.