Головин и Петрова - на финала в Щутгарт
Головин и Петрова - на финала в Щутгарт / netinfo

Татяна Головин от Франция и Надя Петрова от Русия ще играят на финала на турнира по тенис за жени в Щутгарт (Германия) с награден фонд 650 000 долара.

Головин, която се стреми към първа титла в кариерата си, победи 5-та поставена Пати Шнидер (Швейцария) с 6-1, 5-7, 7-5, а в другия полуфинал номер 4 в схемата Надя Петрова победи 2-та поставена своя сънародничка Светлана Кузнецова с 6-1, 1-6, 6-4.

Головин, 18-годишна, спечели мача срещу Шнидер за 2 часа и 11 минути игра. Тя ще играе за трети път в кариерата си на финал на турнир от УТА след Бирмингам'2004 и Токио'2005.

Петрова спечели първия сет срещу Кузнецова с 6:1, загуби втория с 1:6, а в третия след равенство 4:4 стигна до успеха след 6:4.

Победителката в турнира в Щутгарт ще получи или 100 000 долара или спортна кола Порше от спонсора на състезанието.