Александров е полуфиналист на Евро 2006
Александров е полуфиналист на Евро 2006 / netinfo

Михаил Александров се класира за полуфиналите на 200 м. съчетано на 28-ото европейско първенство в Будапеща в 50-метров басейн, което се провежда на обновения спортен комплекс на остров Маргит.

В трета квалификационна серия Александров финишира трети с време 2:03,01 минути. Неговият национален рекорд е 2:02,32. Това бе напълно достатъчно Александров, който живее и тренира в САЩ, да се класира за полуфиналите (първите 16), които са довечера.

В тях Александров влиза с шести резултат. С най-добро време в полуфиналите ще стартира унгарецът Ласло Чех - 1:59,80 мин. Той е фаворит и за титлата.

По време на първенството бе поставен и световен рекорд, дело на женската щафета на Германия на 4 по 100 метра свободен стил - 3:35,22 минути на 28-ото европейско първенство в Будапеща в 50-метров басейн, което се проведе на обновения спортен комплекс на остров Маргит по средата на Дунав.

Две титли спечели Италия - една при мъжете и една при жените. Паднаха и два рекорда на европейските шампионати.

Медалистите от първия ден: мъже - 400 м св. ст. Юри Прилюков (Рус) 3:45,73 мин. (рекорд на европейските шампионати), Масимилиано Росолини (Ит) 3:46,87, Никола Ростоше (Фр) 3:47,04, 4 по 100 м св. ст. Италия 3:15,23 (рекорд на шампионатите), Русия 3:16,47 , Франция 3:16,53, жени - 400 м съчетано Алесия Филипи (Ит) 4:35,80, Никол Хетцер (Гер) 4:37,97, Катаржина Барановска (Пол) 4:40,02, 4 по 100 м св. ст. Германия 3:35,22 (световен рекорд, старият бе на Австралия – 3:35,94 от олимпийските игри в Атина 2004), Холандия 3:37,04, Франция 3:38,83.