Изненадваща загуба допуснаха футболистите на "Велбъжд" в Югозападната "В" група. Те отстъпиха на стадион "Осогово" пред "Струмска слава"- Радомир с 0:2. Точни за гостите бяха Кулинов, който вкара малко случаен гол в 14- та минута и Тасев в началото на второто полувреме.

Футболистите на "Велбъжд" пропуснаха много възможности за гол и загубиха мача без да бъдат надиграни. Веднъж топката срещна напречната греда след далечен удар на Жорж Георгиев.

Атракция за публиката бе бившият играч на "Велбъжд" Екундайо Джейоба, който сега е част от селекцията на "Струмска слава"- Радомир.
Старши треньорът Юлиян Кръстев бе разочарован от загубата и многото пропуснати голови положения. Според него, на играта на отбора е повлияло отсъствието на двама от титулярите- контузеният Иван Иванов и наказаният Адриян Бачовски, и късата резервна скамейка.

"Велбъжд" печели служебно 3 точки в следващия кръг, защото трябваше да гостува на "Места"- Хаджидимово, които вече са извадени от групата. Следващият съперник в Кюстендил е "Беласица"- Петрич.
Загуба за съжаление допусна и застрашеният от изпадане от ЮЗ "В" група тим на "Германея"- Сапарева баня, като гост на "Балкан" във Варвара с 2:0.
"Миньор"- Перник спечели дербито на кръга като победи с 1:0 "Пирин"- Гоце Делчев. Лидерът "Оборище" нямаше проблеми като гост на "Конелиано- ДИТ" и победи с 1:4.