Между двамата арестувани прокурори е имало посредник
Между двамата арестувани прокурори е имало посредник / netinfo

Сумата от 1500 евро, даденa от варненския прокурор Георги Манасиев като подкуп, за да бъде назначен на поста Районен прокурор в морския град, е нереално малка за такава услуга, разкриха пред Дарик източници от прокуратурата в града.

Според запознати подобна услуга струва около 10 хиляди евро. Не е изключено и заловените 1500 евро да са само една вноска от цялата договорена сума.

Източници от прокуратурата във Варна разказаха още, че вероятно операцията, при която бяха задържани двамата прокурори, е дошла след няколкомесечна разработка и използването на специални разузнавателни средства.

Непотвърдена информация сочи още, че между двамата прокурори е имало посредник – бизнесмен, който не е задържан.