Ансамбълът по художествена гимнастика спечели злато в Казан (СНИМКИ/ВИДЕО)
Ансамбълът по художествена гимнастика спечели злато в Казан (СНИМКИ/ВИДЕО) / netinfo

Българският ансамбъл по художествена гимнастика спечели златен медал в съчетанието на пет ленти на турнира от Световната купа в руския град Казан, съобщава Gong.bg.

Възпитаничките на Ина Ананиева са в състав Михаела Маевска, Християна Тодорова, Ренета Камберова, Цветелина Найденова и Любомира Казанова. Българските гимнастички изпълниха отлично своята композиция и получиха оценка от 18.050 точки. На второ място е Русия със 17.900 точки, а на трето Израел със 17.350 точки.

Във финала на два обръча и три чифта бухалки нашите момичета заеха петото място. Първи са рускините с резултат - 18.600, следвани от Беларус - 18.400, и Италия - 18.300. Преди българките се подреди ансамбълът на Израел с 18.150.

Нашите момичета допуснаха грешка и оценката им бе 17.550, която ги подреди в топ пет.

Вчера нашите момичета останаха в подножието на медалите - на четвърто място в многобоя.