Домът на инвалида е в ръцете на Върховния административен съд. Това заяви пред Дарик заместник-кметът на община Стара Загора проф.Димитър Динев. На 11 октомври ВАС трябва да отсъди дали е основателно обжалването, което е направила една от фирмите -участнички в конкурса за ремонт на сградата.
„Според Комисията по защита на конкуренцията обжалването е неоснователно. Фирмата обаче се възползва от възможността, която й дава закона и обжалва във Върховния административен съд", обясни проф.Динев.
По думите му най-мрачният вариант, който може да се случи е ВАС да реши,че в проведената процедура по възлагане на оферта действително има проблем и да пропадне ремонта.
„Ако до 14 октомври не сключим договор за извършване на ремонта, вече няма кога, тъй като средствата, които се отпускат по проект „Красива България" са в рамките на каледарната година", допълни проф.Динев.
Най- голямото му опасение е, че влизаме в зимен сезон, а все пак в сградата, която трябва да бъде ремонтирана, живеят хора и то с тежки здравословни проблеми.