Обсъждат новия ГПК в Шумен
Обсъждат новия ГПК в Шумен / netinfo
Шуменският административен съд спечели Проект за провеждане на обучение по “Програмата за регионални обучения за съдилищата и прокуратурите през 2008 г.” на Националния институт на правосъдието, в която беше предвидена възможност за участие само на четири административни съдилища от цялата страна. Обучението се провежда днес и утре в Шумен.

Лектори са Галина Солакова и Георги Ангелов, дългогодишни съдии във Върховния административен съд и изявени специалисти в областта на административното правосъдие.

Темите на обучението са съсредоточени върху прилагането на новия Граждански процесуален кодекс, който влезе в сила от 1 март 2008 г., като ще се проведе и обсъждане по актуални проблеми, свързани с приложението на Административнопроцесуалния кодекс и Закона за устройство на територията. То е специализирано в областта на административното правораздаване и в него ще вземат участие съдии от административните съдилища в Шумен, Добрич, Велико Търново, Търговище, Силистра, Русе и Разград. Основната му цел е насочена към подобряване квалификацията на административните съдии и уеднаквяване практиката на съдилищата по спорни въпроси във връзка с приложението на горецитираните нормативни актове.