Първи общински фестивал „Хвърчила над Шумен” ще се проведе на първи юни, по повод Деня на детето. Това съобщи на пресконференция днес един от организаторите на фестивала Георги Геров, който е председател на Обищински клуб „Шумен – Аеро”. Инициативата е под патронажа на председателя на общинския съвет Даниела Русева.
Фестивалът ще се проведе от 10:30 ч. до 14:00 ч. в близост до паметник „Създатели на Българската държава”. До сега заявки за участие са подали над 100 деца от детски градини и училища в Шумен.
Според Георги Геров, идеята е да се събуди отново в децата интересът към летенето. За целта, освен различни видове хвърчила, организаторите ще представят авиомодели с радиоуправление, делтапланери, парапланери, моторни и безмоторни самолети. Предвидено е и да има и демонтрация на скокове с парашут.