Пърформанс на студенти неоелинисти в Седмицата на гръцкия език в ПУ
Пърформанс на студенти неоелинисти в Седмицата на гръцкия език в ПУ / dariknews.bg/архив

Представление на студентите неоелинисти ще бъде кулминацията на Седмицата на гръцкия език в Пловдивския университет „Паисий Хилендарски". За преподавателите с принос в обучението по новогръцки език у нас са предвидени специални призове. Лично ректорът на висшето училище доц. д-р Запрян Козлуджов ще връчи плакети на дългогодишната преподавателка в Сектор „Новогръцки език" на университета проф. Стойна Пороманска и на проф. Панайотис Кондос от Атинския университет.

За 10-годишната си лекторска дейност в Пловдивския университет проф. Пороманска ще получи и награда от декана на Филологическия факултет доц. Живко Иванов.

Проф. Пороманска е сред основателите на специалността „Новогръцка филология" в различните й наименования и разновидности в Пловдивски университет „Паисий Хилендарски", в Софийски университет „Св. Кл. Охридски" и НБУ. Тя е сред изследователите на гръцките диалекти в България с признат и извън страната ни научен авторитет. Автор е на два учебника по новогръцки език и активно съдейства в културния обмен с Гърция.