Концесията за пазара на „Младежка" беше прекратена с решение на Пловдивския общински съвет. Договорът с фирма „Тика" е подписан преди 10 години по времето на кмета д-р Иван Чомаков.
С предишно свое решение, общинските съветници дадоха на на концесионера ултиматум от 1 месец да внесе проект за изграждане на покрит пазар, както е според договора.
Срокът, който изтече на 1-ви май бе спазен и проект бе внесен, но Експертният съвет за устройство на територията (ЕСУТ) реши, че не отговаря на условията.
Според контракта, подписан преди 10 години, фирмата трябваше да превърне тържището в модерно покрито съоръжение с нови маси и павилиони.
Веднъж вече имаше опит договорът с фирмата да бъде прекратен, но след обжалване в съда, концесионера Атанас Червенков спечели делото.