/ netinfo
Локомотив (Русе) изпревари на финалната права отбора на „Хитрино“ в спора за третото място в крайното класиране на Североизточната трета лига през този сезон. В последния кръг „железничарите“ бяха безмилостни в Нови пазар – 8:0, докато във Варна „Спартак 1918“ и „Хитрино“ направиха 1:1.

Така двата отбора завършиха с равен брой точки – по 51, и с равенство в преките двубои от редовния сезон – две ремита по 1:1. Русенци обаче имаха по-добра обща голова разлика и без днешната внушителна победа.

„Железничарите“ преследваха задължителен успех като гости над изпадналия в дълбока криза Ботев (Нови пазар) и се надяваха на грешна стъпка на „Хитрино“ във Варна.

Новопазарци се държаха на нивo само в първия половин час на мача. В 35-ата минута Мартин Рачев откри головата серия за Локомотив (Русе), а три минути по-късно Мартин Иванов удвои. След втория гол домакините рухнаха психически и само късметът им помогна да не допуснат двуцифрен разгром.

Мартин Недков бе точен от дузпа минута преди края на първата част, а след почивката „железничарите“ нанизаха нови пет гола. Мартин Рачев вкара още два и записа хеттрик, с два гола се отчете Огнян Брайнов, а Стефан Митев добави още един.

Тоталното надмощие на русенци позволи на старши треньорът „Локомотив“ Ивайло Кирилов да даде дори шанс на резервния вратар Радосвет Христов да се пробва като полеви играч в последните минути на срещата. Куриозното е, че Христов бе на косъм също да запише името си сред голмайсторите. След последния съдийски сигнал всички погледи бяха оправени към дежурния делегат на БФС. От Зоналния съвет на футболната централа се бяха подготвили с купи за третото място на стадионите в Нови пазар и във Варна.

След като стана известен крайният резултат на мача Спартак (Варна) – Хитрино, делегатът на БФС Ангел Ганчев връчи купата на русенските „железничари“. „В последния си мач имахме задачата да постигнем убедителна победа. Абсолютно всички футболисти вложиха максимално старание днес и мога само да ги поздравя.

В интерес на истината, можехме да вкараме поне още толкова голове, но нека не бъдем максималисти. Показахме голямо израстване през този сезон и заслужено финишираме на третото място“, коментира след края на срещата в Нови пазар щастливият старши треньор на русенци Ивайло Кирилов.

Съставът на Локо (Русе): Димитър Лазаров, Джан Али (65′ – Владимир Перчемлиев), Борислав Джарнавлиев (60′ – Диян Руменов), Огнян Брайнов, Ивайло Иванов, Стефан Митев, Мирослав Георгиев, Мартин Рачев, Мартин Иванов, Валентин Валентинов (75′ – Радосвет Христов), Мартин Недков.