Локомотив Русе
Локомотив Русе / netinfo
Локомотив (Русе) записа нов успех в първенството на Североизточната трета лига. В среща от XVI-ия кръг, играна в Сливо поле, „железничарите“ се наложиха с 2:1 над Септември ’98 (Тервел). Головете вкараха Мирослав Георгиев и Сонер Хюсеин. „Червено-черните“ изнесоха много силен мач и закономерно стигнаха до победата, като резултатът можеше да бъде и далеч по-изразителен. Атака в 27-ата минута, подхваната от Мартин Рачев, доведе до центриране в наказателното поле на гостите, където Мирослав Георгиев засече топката с глава в мрежата за 1:0. Тервелчани обаче отговориха пет минути по-късно, когато успяха да изравнят. След почивката локомотивци притиснаха здраво своя съперник с вихрени атаки и бързо стигнаха до втори гол. В 53-ата минута халфът Стефан Митев стреля силно към вратата на „Септември“, като топката се озова у Сонер Хюсеин, които елегантно я вкара за 2:1. „Доволен съм от представянето на целия отбор в този мач. Като за последно домакинство преди паузата в първенството имахме нагласата да запишем победа и успяхме да я постигнем. Гостите от Тервел се опитаха да ни се противопоставят, но нашият тим стоеше много добре на терена и заслужено стигнахме до трите точки. Поради отсъствието на централния ни защитник Огнян Брайнов, се наложи да играем в схема 3-5-2, но и с трима защитници се справихме добре“, сподели след края на мача старши треньорът на Локо (Русе) Ивайло Кирилов. С поредната си победа русенци се утвърдиха на четвъртото място в класирането, където ще зимуват преди началото на пролетния полусезон. В следващия последен кръг от есенния дял на шампионата в Североизточната трета лига Локомотив (Русе) ще гостува в Нови пазар. Мачът на „железничарите“ срещу местния „Ботев“ ще бъде на 2 декември, събота, от 14:00 часа. Съставът на Локо (Русе): Димитър Лазаров, Владимир Перчемлиев, Борислав Джарнавлиев, Мартин Иванов, Мартин Рачев, Ивайло Иванов, Живко Парашкевов (капитан), Стефан Митев, Мирослав Георгиев /75′ – Мартин Георгиев/, Мартин Недков, Сонер Хюсеин /88′ – Веселин Василев/.