Локо (Русе) си тръгна с трите точки от Кубрат
Локо (Русе) си тръгна с трите точки от Кубрат / netinfo
Локомотив (Русе) победи с 1:0 „Кубрат 2016“ в неделната среща от XV-ия кръг на Североизточната трета лига. Точен бе капитанът на „железничарите“ Живко Парашкевов в 70-ата минута. Победата на локомотивци обаче не дойде никак лесно. Домакините от Кубрат излязоха пределно амбицирани за вземат своето в домакинския си мач и бяха по-настойчиви пред гола. Усилията им в предни позиции обаче доведоха единствено до две греди. Русенци пък бяха по-внимателни от отбрана и успяха да нанесат своя удар в 70-тата минута. Капитанът им Живко Паракшевов намери в предни позиции централния нападател Сонер Хюсеин. Той от своя страна центрира прецизно и връхлитащият Парашкевов с глава успя да намери мрежата на кубратската врата. Домакините реагираха мигновено и потърсиха поне частичен успех. Вратарят на „железничарите“ Димитър Лазаров и бранителите пред него показаха характер и успяха да удържат на финалния натиск на „Кубрат 2016“. С трите точки Локомотив (Русе) остава на четвърто място в таблицата на временното класиране в Североизточна трета лига. В следващия кръг „червено-черните“ приемат Септември ’98 (Тервел). Двубоят ще се играе идната неделя, 26 ноември, от 14:00 часа, на стадиона в Сливо поле. Съставът на Локо (Русе) в Кубрат: Димитър Лазаров, Владимир Перчемлиев, Борислав Джарнавлиев, Огнян Брайнов, Ивайло Иванов, Живко Парашкевов /капитан/, Стефан Митев, Мирослав Георгиев, Мартин Недков, Динко Станчев, Сонер Хюсеин /Диян Руменов, Мартин Рачев, Мартин Иванов/.