Лесна победа за Локо (Русе) срещу Спартак (Варна)
Лесна победа за Локо (Русе) срещу Спартак (Варна) / netinfo
Локомотив (Русе) записа рутинна победа с 4:1 над немощния Спартак 1918 (Варна) в двубой от XII-ия кръг на първенството в Североизточната трета лига, игран на стадиона в Сливо поле. Динко Станчев откри за Локо (Русе) в 15-ата минута с хубав удар с левия крак. След почивката Мартин Недков удвои в 56-ата минута. Грешка в отбраната на русенци позволи на гостите от Варна да вкарат един гол чрез халфа Ерхан Чете, но после след попадения на Сонер Хюсеин и Мартин Георгиев „червено-черните“ стигнаха до крайното 4:1. Варненските „соколи“, предпоследни в класирането и все още без спечелен мач през този сезон, с нищо не затрудниха опитния тим на Локомотив (Русе). Победата придвижи „железничарите“ напред до четвъртото място в таблицата за временното класиране в Североизточната трета лига. „Това беше задължителна победа за нас, и макар че пропуснахме много положения, резултатът е добър. А можеше да бием и с повече. Радвам се, че Сонер Хюсеин и Мартин Недков се отпушиха и се надявам да бележат по-често в следващите двубои. Предстои ни важен мач с „Добруджа“, в който се очаквам нашите футболисти да се представят добре и да покажат на какво са способни“, сподели след края на мача старши треньорът на Локо (Русе) Ивайло Кирилов. В следващия кръг русенските „железничари“ приемат лидера в класирането Добруджа 1919 (Добрич). Мачът ще се играе идната неделя, 5 ноември, от 14:00 часа отново на стадиона в Сливо поле, където „Локомотив“ домакинства поради липсата на подходящ терен в Русе за срещите си от Трета лига. Съставът на Локо (Русе): Димитър Лазаров, Владимир Перчемлиев, Огнян Брайнов, Борислав Джарнавлиев, Мартин Иванов /Мартин Рачев/, Стефан Митев /Мартин Георгиев/, Диян Руменов, Мирослав Георгиев /Веселин Василев/, Динко Станчев, Мартин Недков, Сонер Хюсеин. Съставът на Спартак 1918 (Варна): Калин Дянков /Георги Стоянов/, Виктор Димитров, Вилиян Денчев, Никола Христов, Веселин Костадинов, Андрей Николаев, Димитър Кулов, Милен Бабаджанов /Явор Каравелски/, Ерхан Чете, Кирил Радев, Ивайло Русев /Кристиан Колев/.