Преглед на печата
Преглед на печата / netinfo

Новинар юг: Дават 100 бона за камери в школата. Парите са от бюджета на Хасково. Няма да вдигат заплатите на училищните директори. Предложението да се дадат 100 хиляди лева за камери дойде от бюджетната комисия в Общински съвет и бе гласувано на сесията в петък.

2-ма хомосексуални от региона със СПИН. Това са нови случаи, регистрирани през миналата година, съобщи Тонка Върлева, национален координатор на програмата за превенция и контрол на заболяването. През последните месеци новооткритите случаи при мъже, които имат интимни отношения със същия пол, са 7.

680 връзкари набутали паяка с 14 хиляди лева. За освободена без причина кола ще плащат шефовете на Общинска полиция или на Районното полицейско управление, заканва се кметът Георги Иванов.

Спящи полицаи до всяка зебра предстои да бъдат монтирани. Това са част от мерките, които община Хасково предприема за справяне с бясното каране в рамките на града.

Подкупни полицаи осъдени на 120 години затвор. Касационният съд в Одрин потвърди присъдите на 28 полицаи от граничен пункт Капъкуле, които вземали подкупи от преминаващите пътници. Те бяха признати за виновни в организираната престъпна група, действаща на границата с цел присвояване на пари в огромни размери. Съдът постанови наказания в замисимост от длъжностите на арестуваните полицаи и от размера на взетите рушвети. Максималната присъда от 7 години и 11 месеца затвор получиха петима полицаи, заемали висши ръководни длъжности.

Арест и психиатри за син, удушил майка си. Най- тежката мярка за неотклонение бе взета по отношение на Георги Тодоров, който умъртви болната си майка Гелушка в Димитровград.

Фен на “Хасково“ налита на пловдивчани на Ямача. Случката е спортната седма страница на изданието, където освен за победата на синьо- жълтите с 2:1, ни осведомяват за това как един от тарторите на местната агитка Георги Йовчев- Щангата бил отведен с полиция от стадиона минути преди началото на двубоя.

Победа през уикенда постигнаха и хандбалистките на “Хасково”, които биха ЦСКА са 26:21.

И за последно от Новинар юг- Хасковска банда подгрява Мейдън. Тукашната глупа SJK е с шансове да свири на 4 юни на една сцена с легендарните рокаджии.

Почна битката за първолаци в хасковските училища открива седмицата Хасковска Марица. Родителите подгрявали телефоните на елитните школа в града, чакат пика на кампанията през месец май.

Прокурори влизат в 100 проблемни фирми. Ще се проверява спазват ли шефовете трудовото законодателство. Магистратите са сезирани за предприятия, в които има сигнали за нередности, като акцията ще приключи до края на април.

Областният лидер на Атака напусна партията. Противоуставното поведение на депутата Георги Димитров причина за решението на Стефан Гинев. В петък той е уведомил писмено председателя Волен Сидеров.

Шап в Турция стресна гръцки ветеринари. От няколко дни щателно се дезинфекцират автомобилите, влизащи през Пазаркуле- Кастаниес. За разлика от Капитан Андреево, другата външна граница на Европа, тази в Кастаниес, е далеч по- малка и там няма монтирана необходимата техника.

Освобождават от такса смет три читалища. Едното в Тополовград, а останалите в селата Устрем и Орешник. Темата е актуална с оглед на аналогичните проблеми в Хасково.

Тематично се свързва и последната дописка в понеделничния преглед на печата.

Арменски кулинарен базар срещу диетите. 20 видни хасковлийки се надпреварваха в гозбите, по инициатива на арменското читалище “Арарат”. От 10 стотинки до левче струвала бройката на сладкишите, приготвени от женското дружество към самодейната институция. Със събраните средства дамите щели да ходят на екскурзия.