Ограбеният сараф от Димитровград ще съди СОД
Ограбеният сараф от Димитровград ще съди СОД / netinfo

506 000 лева е окончателният размер на сумата открадната от чейндж бюрото в Димитровград стана ясно днес.

Припомням обектът се намира на централния булевард "България" в Димитровград. В него крадците са влезли през тавана на мазе, намиращо се под чейндж бюрото. Заглушили са датчиците на сот-а с лепенки, срязали са металната каса с оксижен и са откраднали намиращите се вътре пари.

Първоначално беше съобщено, че са откраднати 300 000 лева, но след  засичане по документи размера на сумата нарасна.

Днес ще бъде назначена вътрешна проверка за действията на служителите от СОД-Димитровград в този случай.

По време на кражбата алармата на чейндж бюрото се е активирала два пъти. При огледите служителите са преценили, че няма проблем, но и са решили че не е нужно да информират собственика  Тодор Тодоров - Киряка.

Пред Дарик той заяви, че ще съди служителите на СОД, които според него са действали немърливо. Той смята също, че крадците са действали след получена информация от редовен клиент на чейндж бюрото.