5 дни още  чакат декларации. След 16- ти глобяват с до 500 лв.
5 дни още чакат декларации. След 16- ти глобяват с до 500 лв. / netinfo
4 допълнителни гишета за приемане на данъчните формуляри разкрива от утре Териториалната дирекция на Национална агенция за приходите в Хасково.

Освен в салона за клиенти, който е вдясно от централния вход на дирекцията, декларации ще могат да се подават в офиси №2 и №3, както и на първите две гишета във фоайето на сградата, които по принцип са за справки за здравен статус и липса на данъчни и осигурителни задължения.

До Великден годишните си доходи за 2006-та са декларирали 19 530 души. 7 291 родители са използвали правото си на данъчно облекчение за деца. На болшинството от тях сумите вече са възстановени.

От облекчението може да се възползва само единият в семейството, а другия родител с личен подпис върху приложението към декларацията заявява, че се отказва от преференцията. При разведените е достатъчен подписа само на родителя, който отглежда детето и ще се възползва от семейното подоходно облагане. Важен реквизит е банковата сметка, по която след това НАП ще възстанови сумата на родителя. Тя се попълва на страница 4 от декларацията