Агрономът проф.Христо Контев бе удостоен със званието почетен гражданин на Добрич на тържествена сесия на Общинския съвет по повод празника на Добрич 25 септември. Професорът получи от кмета на Добрич Детелина Николова художествена пластика – уникат, диплом и плакет на герба на общината.
"Заедно с моите колеги от Добруджанския земеделски институт работихме всеотдайно, за да закрепим знанието, че Добруджа е житницата на България. Затова аз приемам тази висока чест и като признание за добруджанските учени от института ", заяви по време на церемонията проф.Контев.
Христо Контев е агроном по растителна защита. 81-годишният професор е бил 29 години научен сътрудник по ентомология в Добруджанския земеделски институт в Ген.Тошево. Ученият изследва неприятелите по пшеницата, слънчогледа и бобовите култури. Публикувал е в наши и чужди списания над 100 научни и научно-популярни статии.
В прикачения файл чуйте речта на проф.Контев пред сесията: