Проф.Христо Контев - новият почетен гражданин на Добрич
Проф.Христо Контев - новият почетен гражданин на Добрич / netinfo
Проф. Христо Контев да бъде избран за почетен гражданин на Добрич за 2008 година – това реши на днешното си заседание Комисията, натоварена с избора.Тя е съставена от общински съветници и общественици и се оглавява от председателя на Общинския съвет Румен Иванов.

Всички членове на комисията са гласували единодушно за кандидатурата на проф. Контев. Предстои номинацията да бъде разгледана на заседанието на Общински съвет на 16 септември. Престижното звание се връчва на тържествена сесия на Общински съвет на празника на Добрич 25 септември и включва връчване на художествена пластика – уникат, диплом и плакет на герба на общината.

Званието се присъжда на личности, чиято съзнателна дейност представлява изключителен и траен принос в обществено-политическия, стопанския, социалния и културен живот на града.

Тази година номинирани за почетен гражданин на Добрич бяха шест души - народната певица Калинка Вълчева, бившият председател на Окръжен народен съвет Костадин Станев, музикалният педагогБожана Байчева, родоизследователят Иван Жечев, проф. Христо Контев от Добруджанския земеделски институт и строителният предприемач Лариса Димитрова.