Над 1000 души в областта - на социално подпомагане
Над 1000 души в областта - на социално подпомагане / netinfo
1083 души от област Добрич са били социално подпомагани през месец октомври, информират от Регионалната дирекция „Социално подпомагане”. За целта са били изразходвани 84428 лева.

От началото на годината до момента са отпаднали от месечно подпомагане 885 семейства поради това, че са получавали помощи непрекъснато в продължение на 12 месеца.

В дейността „Личен асистент” на националната програма „Асистенти на хора с увреждания” са назначени общо 198 души от началото на 2008-а. В резултат на това е преодоляна зависимостта от социално подпомагане в 195 от случаите.

През октомври в Добричка област са насочени 634 безработни за полагане на обществено полезен труд. От тях 17 са отказали без причина, съобщават от „Социално подпомагане”.