Крушари празнува днес
Крушари празнува днес / netinfo
На днешния 14 септември община Крушари отбелязва своя празник.

Тази година събитието ще бъде отбелязано с детски футболен турнир. В него ще се включат 8 отбора от няколко села в общината.

Празничния ден жителите на Крушари посрещат с подобрена пътна инфраструктура, информират от кметството.

Завършва цялостният ремонт на участъка Крушари – Оногур от третокласната пътна мрежа, с обща дължина 21 км. Пътната отсечка осигурява пряк път от Крушари до Тервел и Силистра.

100 хил. лева бяха отделени за цялостен ремонт на пътя Крушари – Бистрец и 20 хил. лева - за ремонт на пътя Кап.Димитрово – Коритен.

Основен ремонт на третокласната отсечка Крушари – Дяково – Добрин също бе извършен през 2008 година. Тези пътни маршрути бяха най-проблемните в цялата община и години наред затрудняваха предвижването на децата до училищата и детски градини, както и извозването на селскостопанската продукция и пътническите превози, коментират от общината.

Уличната мрежа в село Абрит бе реконструирана със 100 хил.лева от програма САПАРД. Започва възстановяване на затлачените естествени дерета в селата Александрия и Коритен.

Община Крушари представи свой проект пред МОСВ – ПУДООС за организирано сметосъбиране на територията на цялата община. Проектът е на стойност 409 хил. лв. и в момента е в процедура по обявяване на обществена поръчка за доставка на контейнери и сметоизвозваща техника.

През 2008 година стартираха и два проекта в социалната сфера – изграждане на Дневен център за деца с увреждания по Програма ФАР и Център за социални услуги в семейна среда по ОП “Развитие на човешките ресурси”. Ремонтно-строителните дейности по Дневния център приключиха, в момента текат процедури по доставка на обзавеждане и оборудване.