Апелативен съд - Варна остави в ареста подпалвача на кантората на съдия-изпълнител
Апелативен съд - Варна остави в ареста подпалвача на кантората на съдия-изпълнител / netinfo
Апелативният съд във Варна потвърди определението на Добричкия окръжен съд от края на миналата година и остави в ареста 20-годишния Ганчо Г., обвинен за палежа на офиса на частен съдебен изпълнител в Добрич. Правилно и законосъобразно първоинстанционният съд е отказал да измени процесуалната мярка за принуда на младежа, който е в ареста от 9 септември миналата година, считат варненските магистрати.

Ганчо е задържан в последния ден на август 2008 година, минути след палежа на офиса на частния съдебен изпълнител Николай Желев от Добрич на бул. „25 септември". Привлечен е като обвиняем за тежко умишлено престъпление, със сериозни материални щети, за което законът предвижда наказание „лишаване от свобода". Младежът е направил пълни самопризнания, но до настоящия момент не е посочил нито поръчителя на палежа, нито мотивите за него.

Според апелативната инстанция към настоящия момент най-адекватната мярка за принуда спрямо Ганчо Г. е „задържане под стража". Съдът потвърди и наличието на реална опасност, ако е на свобода Ганчо да се укрие или да извърши друго престъпление. Младежът има влязла в сила присъда още на 15 години, както и 3 досъдебни производства за грабежи. Ганчо има и 21 криминални регистрации.

Определението на апелативната инстанция не подлежи на обжалване.