Безредици в Бразилия след загубата от Германия
Безредици в Бразилия след загубата от Германия / Guliver/Getty Images

Няколко автобуса и леки коли бяха изгорени по време на безредици, започнали в бразилския мегаполис Сао Пауло веднага след опустошителното за Бразилия поражение. Националите на Германия победиха домакините със 7:1 на полуфинален мач от Световното първенство по футбол.

Спонтанните безредици започнаха в бразилски градове по време и след погромната загуба на Селесао от Германия.

Във фен зоната в Сао Пауло по време на мача запалянковците не издържаха на напрежението и започнаха вандалски прояви. По-рано футболните привърженици в Ресифе предизвикаха полицията да се намеси със сълзотворен газ. На стадиона в Бело Оризонте голяма част от присъстващите напуснаха трибуните още след първото полувреме, а голяма част от тези, които останаха, започнаха да подкрепят Германия в знак на протест срещу слабото представяне на тима си.

Германия опозори Селесао с 7:1 и след исторически мач и ужасяващ позор за домакините стана единият от финалистите на Мондиала в Бразилия, посочва БГНЕС.

Президентката Дилма Русеф призова страната да се отърси и изправи, но не скри, че е "много, много тъжна" от загубата.