Левски си върна на ЦСКА с 3:0
Левски си върна на ЦСКА с 3:0 / netinfo

Левски Сиконко победи ЦСКА с 3:0 гейма (25:22, 25:21, 25:15) в контролна среща. Така сините си върнаха на червените за поражението, която им нанесоха шампионите в пърия подобен сблъсък преди седмица в зала „Васил Симов”.

Над 50 зрители изгредаха второто неофициално вечно дерби между Левски Сиконко и волейболния шампион ЦСКА..
След като първата контрола ЦСКА – Левски (3:0) бе отмасти с рефер масажиста на червените Максим Максимов, сега мачът при сините бе ръководен в официалната си част от волейболиста Валери Секулов. След това отново Максим се качи на стола.
Левски започна с обичайната си шестица: Валентин и Георги Братоеви, Теодор Богданов, Красимир Гайдарски, Методи Ананиев, Николай Учиков и либеро Владислав Иванов. ЦСКА излезе със следните титуляри: Изан Зарев, Светозар Иванов, Тодор Тодоров, Иван Колев, Рафаел Паскуал, Филип Майо и Теодор Салпаров – либеро.

Първият гейм започна с по-добра игра на Левски Сиконко. Играчите на Найден Найденов поведоха с 4:1, 5:3, бяха догонени от червенитезо 5:5. Първото прекъсване бе за домакините при 8:7. ЦСКА затвърди посрещането си и обърна за 14:11 и 16:14. И двата тима допуската доста грешки от сервис и атака. Първи до възможност да затворят гейма достигнаха сините при 24:21 и от втори опит успяха за 25:22 и 1:0 гейма за тях.

И вторият гейм бе равоностоен до средата си. След игра точка за точка, второто техническо прекъсване бе при 16:15 за Левски Сиконко. По-сериодна разлика направиха сините след 18:17, като резултатът стигна до 22:18. Чрез атаки на Филип Майо и силен сервис на Иван Колев ЦСКА направи резултатът 23:20, но както и в първия гейм, така и във втория, Левски Сиконко взе частта, но сега при 25:21 от втори опит.

Любопитно бе, че сините начело с близнаците Братоеви изразяваха доста емоционално с бурни викове успешните атаки и грешки на противника. В същото време от другата страна на мрежата, ЦСКА не показа потенциала си.

В третия гейм Александър Попов направи няколко смени като на местото на еврошампиона Рафаел Паскуал пусна Богомил Аначков, а Николай Найденов замени като разпределител Иван Зарев. Това обаче не даде бързо резултат, а сините бяха по-организирани и набързо поведоха с 14:7. Георги Братовев, брат му и Методи Ананиев показаха добра игра и така Левдси поведе с 16:8, 19:11, 21:12 и затвори гейма при 25:15. Въпреки резултата Аначков имаше добри изяви при посрещане на силния сервис на сините.
Найден Найденов и Александър Попов се бяха разбрали да изиграят пет гейма, и двамата заложеха в допълнителните часто на резервите си.

Това бе последна проверка за ЦСКА преди турнето им в Италия, където ги очакват контроли със шампиона Тренто (на Радостин Стойчев, Матей Казийски и Красимир Стефонов) и Кунео на Владимир Николов и лидера за нов селекционер на България Силвано Пранди. За Апенинте в първите часове във вторник няма да заминат Георги Върлов и Стойко Ненчев, който вече е помти напълно възстовен от контузията си в рамото.