Канада на финал на световното
Канада на финал на световното / netinfo
Отборът на Канада победи в полуфинала олимпийския шампион Швеция с 5:4 и ще спори с Русия за златните медали на Световното първенство, на което е домакин. И двата финалисти нямат загуба от началото на турнира.

Първата третина на мача между Канада и Швеция завърши 1:1, като точни бяха Хийтли за домакините и Щралман за скандинавците.

Втората част на двубоя се оказа най-резултатна и след като Маркус Валин изведе олимпийските шампиони напред в резултата малко след началото й, но канадците отговориха с два бързи гола на Гецлаф и Майърс. Отново Щралман изравни резултата, а в оставащите 8 минути до края на третината Неш и Грийн доведоха резултата до 5:3 за Канада.

Силите на шведите стигнаха за само едно попадение в третата третина и то бе дело на Варг. Швеция играе тази вечер мач за третото място с Финландия, а Канада и Русия се срещат в големия финал в неделя.