Българският ансамбъл по художествена гимнастика в състав Симона Дянкова, Лаура Траатс, Мадлен Радуканова, Стефани Кирякова и Ерика Зафирова спечели сребърен медал във финала на пет топки от Световното първенство в Баку, Азербайджан.

Възпитаничките на Весела Димитрова излязоха със стартов №2 и изиграха перфектно едно много красиво съчетание, което бе оценено от съдиите с 29.350.

Златният медал заслужи отборът на Япония, който също не допусна грешка и събира сбор от 29.550 за първото място. Шампионките при многобоя от Русия се наредиха трети с 28.150. Следват Израел, Китай, Италия, Беларус и Украйна.

Това е втори медал за нашите момичета, които вчера в многобоя спечелиха бронзов медал. Малко по-късно днес българските гимнастички се класираха на пето място на обръчи и бухалки.