Дунав играе бараж за влизане в първата баскетболна шестица
Дунав играе бараж за влизане в първата баскетболна шестица / netinfo

Дунав-Русе-2016 посреща на 19 януари (четвъртък) отборът на „Чавдар“ Троян в мач от първите баражи за влизане в първата шестица на мъжката баскетболна А група. В първенството на Източната група Дуанв зае пето място с 4 победи и 8 загуби. Така на русенци им се наложи да играят с втория от Западния ешелон при баражите.

Първенците в двата региона – Икономически университет Варна и Левски 2014 -2 попадат директно в първата шестица, а за останалите четири места в нея ще се играят баражи. Победителите от четири двойки ще влязат сред първите шест, а загубилите ще останат във втората шестица. Двойките са разпределени на принципа втори срещу пети, трети срещу четвърти в различните региони.

Всяка двойка играе по два мача на разменено гостуване, като домакин на първия е отборът с по-задно класиране след първия етап.

Мачът на Дунав-Русе-2016  е от 18:00 часа в зала „Дунав“. Цената на билета е 3 лв