Мънчев се завърна в турнира, „Шести участък“ започна с победа
Мънчев се завърна в турнира, „Шести участък“ започна с победа / sport-gabrovo.com

Шампионът от 24-о издание на турнира по футбол на малки врати за Купата на Община Габрово - „Шести участък", започна с успех и тазгодишната надпревара, информира sport-gabrovo.com. Нено Михалев и съотборниците му спечелиха първия си мач от група IV, при това с убедителен резултат - 8:1 срещу „Контролата". Михаил Михалев изведе „оранжевите" напред в 5-а минута, а в 13-а Маргарит Георгиев удвои.

Шампионите можеха да вземат и още по-убедителен аванс през първата част ако не бяха добрите спасявания на вратаря Кольо Андреев. Шест минути след почивката Георгиев вкара трети гол, Нено Михалев също се разписа във вратата на „Контролата" секунди по-късно за 4:0. В рамките на 10 минути Христо Минчев заби хеттрик, а между попаденията му Калоян Михайлов отбеляза почетно попадение за „Контролата". Крайното 8:1 оформи Нено Михалев с втория си гол в мача.

След няколко години отсъствие от турнира Николай Мънчев отново се появи в игра, този път с екипа на шампиона „Шести участък". Бизнесменът записа 5-6 игрови минути, но не успя да се разпише във вратата на „контрольорите".

Другият мач от група IV завърши без победител. Отборите на „Локомотив" (Дряново) и „ЦЕН Ойл" записаха първото нулево реми в турнира, след като не успяха да си отбележат гол в 40-те игрови минути.

В група 5 начело излезе „Приятели". Габровско-тревненския състав надигра формацията на „Севлиево 2017" с 4:1. Николай Енев даде аванс на „приятелите" в 10-а минута, а Стефан Иванов в 13-а покачи на 2:0.

Павел Йорданов върна интригата с гол за „Севлиево 2017", но през втората част паднаха нови две попадения във вратата на севлиевци. Васил Андреев реализира за 3:1 в 25-а минута, а Даниел Драганов си отбеляза автогол секунди преди края и фиксира финалното 4:1.