“Спартак“ стигна само до 1-2 срещу 9 от „Светкавица“
“Спартак“ стигна само до 1-2 срещу 9 от „Светкавица“ / Добри Атанасов

ФК „Спартак“ Вн отстъпи с 1-2 срещу „Светкавица“ в мач от 3-ия кръг на Североизточна Трета лига. Гостите от Светкавица завършиха двубоя с 9 души, тъй като Георги Дамянов и Цветан Илиев бяха изгонени. Дебют за „Спартак“ направи бившият защитник на тима Свилен Иванов.

Варненци започнаха по-активно двубоя, като действията се развиваха основно в половината на гостите.

В 10-ата минута Пламен Иванов стреля от пряк свободен удар, но над напречната греда.

Само 5 минути по – късно при първото си влизане по – дълбоко в противниковата половина възпитаниците на Петър Алексиев откриха резултата чрез Цветан Илиев, който бе изведен сам срещу Митко Недев.

След инкасирания гол „Спартак“ продължи да владее повече топката, но рядко стигаше до чиста голова ситуация.

В 33-ата минута Пламен Иванов отклони топката с глава след центриране отляво, но вратарят Милонов изби в корнер. Седем минути по-късно Иван Добрев стреля отдалеч, но вратарят отново изби.

В 44-ата минута защитата на „Спартак“ остави непокрит в наказателното поле Иван Георгиев, който отблизо простреля Недев за втори път.

Само 3 минути след почивката гостите останаха с 10 души след като Георги Дамянов получи втори жълт картон.

Домакините продължиха да упражняват натиск, но чистите голови положения липсваха.

В 75-ата минута Пламен Иванов намали на 1-2 след като засече топката в противниковата мрежа след центриране от корнер.

Най-чистото положение за „Спартак“ дойде в 80-ата минута, когато Ивайло Русев бе изведен отдясно в наказателното поле, но той стреля над напречната греда.

В 88-ата минута „Светкавица“ остана с 9 души, след втори жълт и червен картон на Цветан Илиев.

До края срещата бе доста накъсана, гостите се опитваха да бавят играта ,а варненци така и не успяха да се възползват от численото си превъзходство и да упражнят финален щурм.

Съставите:

„Спартак“: Недев, Св. Иванов, К. Иванов, Василев, Кателиев, Михалев, Добрев, Русев, Пл. Иванов, Дяков (46 Драганов), Асад (46 Янев)

„Светкавица“: Милонов, Петров, Ганев, Генов, Георгиев, Великов, Тенев, Дамянов,Николов, Илиев, Лазаров.