19-годишните на „Лудогорец“ победиха връстниците си от „Левски“
19-годишните на „Лудогорец“ победиха връстниците си от „Левски“ / netinfo

Победа срещу „Левски“ записаха 19-годишните футболисти от детско-юношеската школа на „Лудогорец“ в Елитната група до 19-години.

Мачът между двамата български представители в Младежката Шампионска лига тази година се игра на стадион „Балканфарма“ в Разград. Започна вихрено за домакините – още във втората минута Мартин Милков бе изведен на голова позиция, преодоля вратаря на гостите и откри резултата 1:0 за зелените. Сините обаче не чакаха дълго и отговориха с точно попадение в 10-тата минута за 1:1. И двата отбора се бориха през първото полувреме да променят резултата в своя полза, атаките пред двете врати се редуваха, докато в 43-тата минута Стефан Стойнов не надхитри вратаря в неговото поле и отбеляза победното попадение за „Лудогорец“. 2:1 се оказа крайният резултат в мача.

През второто полувреме домакините по-рядко поглеждаха към вратата на „Левски“, пазейки резултата, докато гостите бяха упорито, но безуспешно атакуваха.

Първата част на мача бе наблюдавана от капитана на мъжкия отбор на „Лудогорец“ Светослав Дяков, по-късно дойде и Георги Терзиев, но и двамата си тръгваха преди края на мача, за да проследят жребия на отбора в групите Шампионската лига.

В публиката бе и директорът на Детско-юношеската школа на „Левски“ Даниел Боримиров.

След този мач от третия кръг в Елитната група до 19 години „Лудогорец“ е на трето място с две победи и един равен мач, а „Левски“ е на 13-то с две загуби и една победа.

Още снимк ето тук.

„Лудогорец“(U19): 51. Васил Симеонов; 8. Венцислав Славов; 23. Стефан Стойнов; 56. Иван Великов; 31. Милен Младенов; 80. Ерол Дост; 86. Сердар Юсуфов; 7. Тони Иванов; 11. Мартин Милков; 10. Цветослав Петров (кап.); 88. Юнуз Юнуз

Резерви: 90. Иван Атанасов; 14. Атанас Карачоров; 20. Димитър Илиев; 72. Любомир Караниколов; 5. Кристиян Събев; 96. Андриян Димитров; 17. Мехмед Мехмед.

Треньори:  Юри Васев и Росен Маринов

„Левски“(U19): 1. Димитър Шейтанов; 6. Иван Калайджийски; 20. Георги Недялков; 5. Тихомир Димитров; 2. Георги Павлов; 16. Иван Иванов; 15. Ивайло Найденов; 8. Георги Янев; 11. Атанас Кабов; 7. Алекс Боримиров (кап.); 10. Станислав Иванов.

Резерви: 12. Антон Илиев; 4. Васил Димитров; 17. Християн Бориславов; 13. Мартин Костадинов; 14. Илиян Колев; 18. Петър Иванов; 19. Йоан Гаврилов.