„Балчик Къп”: „Черноморец „ Бч-„Септември” Тервел 2-0
„Балчик Къп”: „Черноморец „ Бч-„Септември” Тервел 2-0 / снимка: Добри Атанасов

„Черноморец” Бч победи „Септември” Тервел с  2-0 във втория мач от група Б на турнира „Балчик Къп” . Двубоят се игра в Балчик.

В 57-ата минута централният нападател Васил Тачев реализира отблизо след пас от левия фланг. Отново той реализира за 2-0 в 79-ата след пас на Лазаров.

Мачът премина под диктовката на домакините. В 8-ата минута Виктор митев проби отдясно, пусна топката успоредно на вратата, но играч на съперника изчисти в корнер. При изпълнението му Севдалин Стайков стреля с глава, но вратарят улови. В 11-ата минута след продължително разиграване Беадиров стреля в аут. Хубава комбинация-Митев, Начев, Тачев в 33-ата минута завърши с удар на последния, но във вратаря. В ответната атака вратарят Хавалес изчисти топката след дълъг пас към Марин Петров, но нападателят я настигна и с фалцов удар към опразнената врата намери напречната греда.

В 49-ата минута Стефанов пробва пряк свободен за „Септември”, но вратарят улови. В 57-ата Тачев получи пас отляво и отблизо простреля вратаря за 1-0. В 74-ата Веселинов изпълни прецизен корнер като насочи топката опасно към вратата, но вратарят на гостите успя да избие.

Само 5 минути по-късно Тачев бе намерен непокрит и с левия крак вкара за 2-0, след като оползотвори подаване на Ивайло Лазаров.

„Черноморец” Бч: Хавалес, Луго, Стайков, Колев, Начев, Веселинов, Хикмет, Лазаров, Тачев, Митев, Беадиров /Арнаудов, Мадоян, Дамянов, Коев, Иванов, Ставрев/

„Септември” Тервел: Радомиров, Димитров, Любенов, Джилянов, Василев, Петржов, Стоянов, Жеков, Господинов, Стефанов /Маринов, Станчев, Велков, Шабан, Стилянов/