„Балчик” Къп, Група А: „Черно море”-„Дунав” Рс 2-1
„Балчик” Къп, Група А: „Черно море”-„Дунав” Рс 2-1 / Добри Атанасов

Във втория мач от група А на турнира „Балчик” Къп „Черно море”  победи с 2-1 „Дунав” Рс. За „Дунав” резултатът откри Бранимир Костадинов в 3-ата минута, а головете за "моряците” бяха дело на Георги Илиев от дузпа в 14-ата и на Валентин Йосков в 25-ата. Двата отбора изнесоха много здрав мач.

„Дунав” Рс откри с ранен гол на Бранимир Костадинов още в 3-ата минута. Тогава след двойно подаване през центъра на отбраната на съперника Костадинов излезе непокрит и стреля в добния десен ъгъл на вратата наКитанов за 0-1. В 6-ата минута „мораците” отнеха топката в близостх до наказателното поле на противника, Георги Илиев подаде към Романов, но той не успя да засече топката в мрежата. Само 6 минути по-късно „Черно море” стигна до изравнително попадение.След грешка при изнасянето на топката на „Дунав”, Романов излезе сам срещу вратаря Антонов, той го фаулира и реферът Драганов отсъди дузпа, като показа червен картон на стража. „Дунав” останаха с 11 играчи на терена, като на вратата застана Луков. Георги Илиев реализира дузпата в 14-ата минута за 1-1, след като прати топката в долния десен ъгъл на вратата.

В 16-ата минута Стенио сбърка с връщането на една топка в близост до наказателното поле, Бранимир Костадиножв пресече паса, но стреля в напречната греда. Две минути по-късно Стенио се реабилитира за грешката си като прати перфектен пас към крилото Вълчанов, но вратарят Луков го изпревари. „Черно море” продължи с натиска си и в 23-ата минута след разбъркване Маркович стреля ожт упор, но над вратата. В 25-ата минута след корнер, Вълчанов стреля с глава, Стенио я отклони , вратарят не се намеси удачно и Йосков с глава довкара за 2-1.В 27-ата минута капитанът Илиев стреля от 28 метра диагонала, но встрани. В 32-ата минута Раденцов стреля добре от фаул, но Китанов спаси.

Четири  минути след почивката  Маркович пробва фалцов удар, но топката мина встрани от десния стълб. В 55-ата минута „Дунав” стигна до много чисто голово положение. След дълъг пас  към Ненов, той изведе Будинов,но Пламен Николов с шпагат предотврати головия му удар.
В 63-ата мчинута Ненов не успя да материализира страхтна флангова атака на „Дунав”. След удара му топката бе избита от Китанов с крак. Минута по-късно отново вратарят реагира блестящо след удар на Будинов с глава.

„Черно море”: Китанов, Георгиев жк /80 Петков/, Траянов жк, Николов, Венков, Сантос/46 Паланков/, Илиев /Райков жк/, Маркович, Вълчанов, Романов /66 Васев/, Йосков/46 Курьор/

„Дунав” Рс: Антонов, Милчев, Патев, Петков, Атоанасжов, Раденцов, Димов, Костадинов, Здравчев, Колев, Димитров /Луков, Парнаров, Чакъров, Ненов, Огнянов, Будинов, Читаков, Христов, Димов/