„Балчик къп, Група А: „Балкан“-“Интер“ 5-1
„Балчик къп, Група А: „Балкан“-“Интер“ 5-1 / снимка: Добри Атанасов

В първия мач от турнира „Балчик къп" „Балкан“ Ботевград победи „Интер“ Плачи дол с 5-1.

Възпитаниците на Радо Боянов откриха резултата с гол от задна ножица на Денис Кадир в 7-ата минута. След попадението те се прибраха в своята половина притиснати от съперниковия тим.

Упоритостта на „Балкан“ даде резултат в 39-ата минута, когато след двойно подаване Цветелин Цаковски изравни за 1-1. До края на полувремето последваха пропуски на Ботев, Златев и Атанасов.

Само 7 минути след почивката най-активният за „Балкан“ Цаковски можеше да реализира второ попадение. Той стреля в стената от фаул, а при добавката вратарят Христов изби в корнер.

В 66-ата минута Цаковски бе изведен отляво, шутира, вратарят изби, а при добавката резервата Влъчков покачи на 2-1 за „Балкан“. Минута по-късно Любомир Кирилов пропусна да изравни след хубав пас отдясно.

В 77-ата Цаковски отдясно засече подаване, за да направи резултатът 3-1.

10 минути по-късно Влъчков напредна и с удар отдясно в наказателното поле вкара четвърти гол за „Балкан“.

В 88-ата отново той оформи своя хеттрек след като се възползва от грешка в отбраната на „Интер“

„Балкан“: Цветков, Григоров, Райчев, Данчев, Редовски, Ботев, Алипиев, Златев, Атанасов, Цаковски, Андреев (Вълчев, Влъчков, Маринов, Станковски, Ралев, Иванов, Кирилов)

„Интер“: Христов, В. Георгиев, Димитров, Кадир, Петров, Г. Георгиев, Монев, илиев, Балчев, С. Георгиев, Николов (Андреев, Стоянов, Георгиев, Генчев, Господинов, маринов, Бояджиев, )