Лудогорец изгуби с 0:2 от Локомотив(Москва)

Лудогорец загуби с 0:2 от Локомотив (Москва) в третата си контрола на австрийска земя - съобщава клубният сайт. В първите два спаринга шампионите победиха съответно Краснодар  с 3:2 и Университатя (Крайова) с 1:0.

През първото полувреме играта бе равностойна, като руснаците на два пъти имаха шанс за гол, но Владислав Стоянов спаси. Марселиньо и Мишо Александров пък пропуснаха най-чистите положения за Лудогорец. Резултатът бе открит в 39-ата минута, когато Миранчук се озова в чиста позиция и не сбърка.

През второто полувреме „орлите“ опитаха всичко, за да стигнат до изравняването, но нямаха ден. На свой ред Локомотив (Москва) стигна до втори гол в 65-ата минута. Негов автор стана бившият нападател на Партизан Скулетич, който се пребори с Терзиев и прати топката в мрежата зад Аргилашки.

Дебют за Лудогорец направиха най-новите попълнения – конгоанецът Джоди Лукоки и румънският национал Андрей Препелица. Двамата се появиха в игра през последните минути и не успяха да помогнат на отбора за нещо повече от загуба.

Следващата контрола на Лудогорец е на 7 юли срещу чешкия вицешампион Спарта (Прага).

ЛУДОГОРЕЦ - ЛОКОМОТИВ МОСКВА 0:2
0:1 Миранчук 39
0:2 Шкулетич 65

Лудогорец: Стоянов, Минев, Ал. Александров, Моци, Ангуло, Лукас Саша, Дяков (к), М. Александров, Василев, Марселиньо, Кишада (Вандерсон, Аргилашки, Терзиев, Петров, Анисе, Чунчуков, Препелица, Лукоки)
Резерви: Аргилашки, Терзиев, Петров, Препелица, Вандерсон, Лукоки, Чунчуков, Анисе

Локомотив (Москва): Гилерме, Шишкин, Чорлука (к), Пейчинович, Янбаев, Тарасов, Фернандеш, Майкон, Ал. Миранчук, Касаев, Григориев (Шкулетич)
Резерви: Коченков, Лобанцев, Лантратов, Денисов, Логашов, Михалик, Коломейцев, Ант. Миранчук, Самедов, Шкулетич, Няс