Дунав изпусна победата за 1:1 с лидера при 17-годишните
Дунав изпусна победата за 1:1 с лидера при 17-годишните / netinfo

Футболистите на "Дунав" взеха точка след достойно представяне срещу лидера в първенството на Елитната юношеска група до 17г. Те завършиха 1:1 с тима на "ДИТ" София в мач от 19-ия кръг на Градския стадион в Русе.

Момчетата на Емил Иванов започнаха по-добре и логично поведоха. В 9-та минута капитанът Стефан Митев бе изведен сам срещу противниковия страж и бе съборен в наказателното поле. Последва дузпа, от която той не сгреши и направи 1:0.

До почивката дунавци имаха възможност да увеличат преднината си, но Тонислав Друмев се размина на два пъти с гола.

След подновяването на играта обаче гостите взеха инициативата и успяха да изравнят за 1:1 в 60-та минута. До края двата отбора хвърлиха много сили в борбата за победа, но резултатът остана непроменен.

Емил Иванов не пропусна да похвали своя тим за показания хъс и себераздаване срещу лидера във временното класиране. "Момчетата влязоха в мача с много желание и показаха самочувстие срещу силния отбор на "ДИТ". Надявам се това да продължи занапред и да заслужим по-предно класиране в елита до 17 години", коментира Иванов.

С тази точка "Дунав" е на 14-та позиция във временното класиране на Елитната юношеска група до 17 г. с актив от 13 точки.

В следващия кръг на 26 ноември от 14:00 ч. младите "дракони" гостуват на връстниците си от отбора на "Литекс" Ловеч.

"Дунав" U17: Джем Ибрахим, Марио Тодоров, Костадин Георгиев, Мартин Трашлиев, Християн Парашкевов, Християн Карагеоргиев, Делян Алексиев, Кристофър Крикорян, Стефан Митев, Сонер Хюсеин (70 мин. - Георги Атанасов), Тонислав Друмев (65 мин. - Антонио Димитров)