Галатасарай спечели волейболния турнир в Добрич
Галатасарай спечели волейболния турнир в Добрич / Дарик Добрич

Волейболистите на Галатасарай спечелиха Купа Добрич, след като се наложиха с 3:1 гейма /25:23, 29:31, 25:18, 25:18/ над Томис /Констанца/ в последния мач от международния приятелски турнир.

Играчите на Драган Нешич, сред които са Владо Николов и Теди Салпаров, водеха с 2-3 точки в резултата през целия първи гейм и не допуснаха обрат. Вторият гейм бе най-дълъг и оспорван, като изходът му бе решен едва при 31:29 за румънския тим. Оттам насетне обаче волейболистите от северната ни съседка се предадоха, а Галатасарай наложи своето превъзходство в последните два гейма и заслужено се поздрави с победа.

Мачът се игра пред близо 1000 фенове, които наблюдаваха и аплодираха един истински волейболен празник.

Третият отбор – Левски Волей, напусна турнира с две загуби – 1:3 от Галатасарай и 0:3 от Томис. Тимът на домакините – втородивизионният Добруджа 07, реализира две загуби с по 2:3 гейма от вторите състави на Галатасарай и Томис, но остави отлично впечатление с играта си.

Ето какво сподели пред Дарик в края на турнира Драган Нешич: „Изиграхме един много сериозен турнир. Срещу Левски Волей също се получи добър контролен мач, Левски е много сериозен отбор. Всички отбори, включително и Добруджа, показаха добра игра. Надявам се, че в Добрич ще има и други такива сериозни турнири, тук хората имат мозък за волейбола.

В Галатасарай имаме много още над какво да работим, това е едва вторият ни мач с този разпределител /Юлаш/. Сериозен волейбол ще започнем да играем след месец. Обаче дори и в тези срещи за обиграване, момчетата - 6-7 човека на терена, показаха, че могат да играят волейбол и за мене е чест да съм треньор на този отбор”.