Кирил Величков и Васил Тодоров с купи на родната писта
Кирил Величков и Васил Тодоров с купи на родната писта / Влади Владимиров

Кюстендилският пилот Кирил Величков демонстрира класата си и се класира на второ място в генералното класиране на 3- тия кръг от Тайм Атак, и спечели надпреварата в клас "М1" / модифицирани автомобили до 1 600 кубика /. Величков участва във високопланинския рали шампионат и ползва състезанието на картинг писта "Пауталия" за тренировка, преди рали "Осогово".

Класата си в шампионата Тайм Атак потвърди и Васил Тодоров- Зендер, който се класира трети в клас "М2 ". Той спечели и специалната награда на Дрифт клуб България, за 3- тия кръг в Кюстендил, за много добрата организация на състезанието.

netinfo

Наградите на победителите в отделните класове връчи кметът на Кюстендил Петър Паунов. Над 1 000 зрители наблюдаваха финала на състезанието и Дрифт шоуто.

netinfo

Ето и цялото класиране в кюстендилския кръг от шампионата:

S1:

• 1- Симеон Симеонов от Пловдив, с "Хонда Сивик";
  • 2- Цветелин Ерендицов от София, с "Хонда Сивик";
  • 3- Борис Масларски от София, с "Пежо 106"

От кюстендилци, на 6- то място е Кристиян Кръстовски, на 7- мо Антон Николов, Емил Петров е 9- ти, а Олег Иванов е 10- ти.

S2:

• 1- Георги Караджов от Благоевград, с "Хонда Сивик";
  • 2- Георги Марински от София, с "Хонда CRX";
  • 3- Иван Иванов от София, с "Рено Клио".

Ясен Николов от Кюстендил, с "Фолксваген Голф MK2" се класира на 5- то място, а Йордан Божилов с "Опел Вектра" е 9- ти.

S3:

• 1- Даниел Стойчев от София, със "Субару Импреза";
  • 2- Ивайло Георгиев от София, с "Хонда Прелюд";
  • 3- Тодор Иванов от София, с "Фиат Пунто".

4- ти остана кюстендилецът Станислав Дончев, с "БМВ 316". Седми и осми са Йордан Атанасов и Красимир Гошев.

M1:

• 1- Кирил Величков от Кюстендил, с "Хонда CRX";
  • 2- Росен Костов от Плевен, с "Пежо 106";
  • 3- Крум Крумов от Видин, с ВАЗ 2107.

netinfo

Кюстендилското представяне в този клас допълват: Христо Анев, с "Сузуки Суифт" е 6- ти; Явор Велинов е 9- ти с ВАЗ 2101; а Бранимир Ковачки, с "Фиат" е 13- ти.

M2:

• 1- Ивелин Чапанов от Плевен, с "Рено Клио";
  • 2- Владислав Михайлов от Плевен, с "Опел Кадет";
  • 3- Васил Тодоров от Кюстендил, с "Опел Астра".

M3:

• 1- Радослав Колев от София, с "Мицубиши Лансер";
  • 2- Ивайло Алексов от София, с "БМВ Е36";
  • 3- Кирил Борисов от София, с "БМВ Е30325i";

Ангел Котев от Кюстендил, с "БМВ Е36" се класира на 6- то място, а Владислав Николов, също с БМВ е 9- ти.

В генералното класиране, с най- добро време на картинг писта "Пауталия" е Ивайло Алексов, с 38, 95 сек. Втори се нареди Кирил Величков, с 39, 06 сек., а трети е Радослав Колев с 39, 23 сек. Хондата на кюстендилеца е 1600 кубика, а неговите конкуренти карат автомобили, с над 2 000 кубика.

Всички победители в отделните класове направиха демонстрационно състезание за публиката, като бяха подредени в стартова решетка, по подобие на Формула 1.