Вездесъщият Дел Перо спаси Юве срещу Дженоа
Вездесъщият Дел Перо спаси Юве срещу Дженоа / Reuters
Живата легенда на Ювентус Алесандро Дел Пиеро отново се превърна в герой за своя тим, спасявайки „старата госпожа” от загубата на нови точки. Нападателят реализира два гола при победата с 3:2 над гостуващия Дженоа в мач от италианската Серия А.

Победата ще свали напрежението около отбора, който нямаше победа в последните пет кръга. Последният успех за бианконерите бе срещу Парма 18-ия кръг.

Гостуващият тим на Дженоа откри резултата още в 16-ата минута, когато бе точен Роси. Бразилският нападател Амаури възстанови равенството няколко минути преди почивката, а всичко интересно се случи през вторите 45 минути.

Дел Пиеро направи пълен обрат, вкарвайки за 2:1 след час игра, но само шейсет секунди отново Роси възстанови статуквото на терена. Дванадесет минути преди края Дел Пиеро сложи точка на спора с ново попадение, този път от дузпа. В двубоя преобладаваха грубите отигравания, като двата тима получиха общо девет жълти картона.

В другите мачове от днес се получиха следните резултати: Каляри – Бари 3:1, Катаня – Аталанта 0:0, Киево – Сиена 0:1, Ливорно – Болоня 0:1, Парма – Лацио 0:2. За състава на Парма като титуляр започна българския национал Валери Божинов, но бе заменен на почивката.