Бургаско момиче покори Белград
Бургаско момиче покори Белград / netinfo

Вероника Петкова спечели златен медал и купа на международния турнир по художествена гимнастика „Ритъм къп" 2009 в Белград, в който участваха 32 отбора от 15 страни.

Малката грация от стария клуб „Олимпия" Бургас  успя да спечели шампионската титла в съперничество с 13 момичета във възрастовата група до 8 години.

В класирането зад Вероника останаха представителките на  Унгария , Беларус, Украйна, Сърбия, Босна и Херцеговина, Хърватска и Молдова.

Отлично впечатление със своите съчетания направиха и останалите момичета на треньорките Елена Симеонова и Кремена Петкова.

В своите категории Стелла Маринова  и Теодора Стоянова постигнаха 5 място, Йоанна Йончева зае също 5 място в многобоя при девойките старша възраст.

Между най-добрите десет на турнира в Белград се наредиха Яна Недкова - 8 място и най-малката представителка на "ОЛИМПИЯ" Бургас - 6 годишната Стефани Щерева, която постигна 9 място.

„Ритъм Къп" 2009 е изключително силно международно състезание от календара на художествената гимнастика в Европа. Поканата за участие в него беше страхотно признание за нашия клуб и се радвам, че с резултатите си спечелихме признанието на колеги от цял свят. - коментира президентът на „Олимпия" Бургас Елена Симеонова.