Рубин без проблеми срещу опашкаря Спартак Налчик
Рубин без проблеми срещу опашкаря Спартак Налчик / netinfo
Шампионът на Русия Рубин Казан нямаше проблеми срещу опашкаря Спартак Налчик в първи мач от 16-ия кръг на руската лига. Домакините се наложиха с комфортното 2:0 и по този начин затвърди първата си позиция в класирането.

Тимът на Рубин ще остане лидер в подреждането независимо от останалите резултати в кръга. Отборът вече има 31 точки, а вторият в класирането Спартак Москва е с мач по-малко и 27 точки в актива си.

Головете за Рубин в днешния мач срещу Спартак вкараха Карадениз в 37-ата минута и Домингес от дузпа минута преди края на мача.

След тази загуба Спартак Налчик остава на предпоследната позиция, като може да се озове и на последното място, ако Химки успее да спечели домакинския си мач с Динамо Москва в неделя.