Футзал: България загуби от Албания, Англия удари Малта
Футзал: България загуби от Албания, Англия удари Малта / Добри Атанасов

Българският национален отбор инкасира загуба с 1-7 срещу Албания в първия си мач в група D на квалификационния турнир по футзал за ЕВРО 2018 в Любляна. Мачът се игра в зала „Конгресна“ в ДКС във Варна. Единственият гол за нашите момчета реализира Пламен Стойков. Той вкара след заучено положение от фаул при резултат 0-3. Преди почивката албанците поведоха с 2-0 след голове на Азем Брахими и Халим Селманай. Малко преди гола на Стойков съперникът ни бе реализирал и трети  гол чрез Селмани. Халим Селмани направи 4-1, с което оформи своя хеттрик. 6 минути преди края на двубоя българите останаха с човек по-малко, след като втори жълт картон получи Мартин Великов, но численото превъзходство на съперника се запази само минута, тъй като Азем Брахими покачи на 5-1. До края на срещата Ани Мулай  и Арбер Шокдра оформиха крайното 7-1. По време на двубоя травми получиха Георги Герасимов, Димитър Петев и  Йосиф Шутев, които са под въпрос за утрешния двубой.

В първия мач по-рано Англия победи Малта с 6-1. За англичаните се разписаха Медина (2), Балинджър, Килман (2) и Уолъс. Точен за Малта бе Мангион.

Утре в 17:30 Албания среща Англия, а в 20:00 България се изправя срещу Малта.