„Черно море Тича”  2 среща „Академик” в баража
„Черно море Тича” 2 среща „Академик” в баража / netinfo

Воденият от Денислав Коцев „Черно море Тича”-2 завърши на 3-о място в източния регион на А Група за мъже. В последния си мач варненци победиха като гости със 121 – 97 точки отбора на „Делфин”. Така варненци имат същия актив като втория „Шумен”, но последните имат предимство в директните сблъсъци.

Момчетата на Денислав Коцев ще се изправят на бараж срещу четвъртия в западния регион на А група „Академик”. Победителят от двойката ще намери място в първата шестица, а загубилият ще играе във втората.

Първият двубой е в четвъртък в Правец, а ответният в неделя в часа в зала „Христо Борисов” във  Варна.

„Ще се изправим срещу сериозен отбор. Основните състезатели на съперника ни са родени 94-а година, а нашите лидери са родени 97-а.  В последния мач за „Академик” срещу „”Рилски спортист”-2 са играли Крис Минков и Николай Грозев от първия тим на „Академик”. Най –вероятно ние няма да можем да използваме в баражите Цветомир Куртев, който е контузен”, коментира наставникът на „Черно море Тича”-2 Денислав Коцев.