„Черно море“ вкара 3 на „Добруджа“
„Черно море“ вкара 3 на „Добруджа“ / Добри Атанасов

„Черно море“ вкара 3 безответни гола в мрежата на „Добруджа“ в контролата между двата отбора днес, която се проведе на стадион „Младост“ във Варна.

Два гола в мрежата на вратата на Банков вкара централният нападател Бакари само в рамките на 5 минути. В 3-ата той бе намерен чудесно от Стенио пред вратарското поле и вкара за 1-0, а в 8-ата Романов от корнер асистира за втория чу гол от упор с глава. В 78-ата страхотен гол реализира Мат Курьор. Той бе намерен след центриране отдясно на Дани Георгиев и  технично отигра топката от въздуха с пета в далечния ъгъл за 3-0.

През второто полувреме възпитаниците на Никола Спасов понамалиха оборотите, но „Добруджа“ не успя да се възползва, за да реализира поне един гол. Най-чистото положение за съперника пропусна Кр. Димитров с удар от воле отдясно в наказателното поле.

От началото на подготовката „Черно море“ има вече 6 изиграни мача, в които записа 5 победи и 1 загуба.

„Черно море“: Китанов, Георгиев, Траянов (66 Янчев), Николов, Венков (Касабов 84), Стенио, Клок, Илиев, Романов, Курьор, Бакари (46 Живко Петков)

„Добруджа“: Банков, Минков, Хр. Казаков, Сталев, Станчев, Граматиков, Узунов, Кр. Димитров, Колев, Айтов,  Ничев (Петков, Кр. Георгиев, Ал. Попов, Ал. Йовчев, Кр. Петков, Митев, Иванов, Казаков)