Берое със загуба от Академик Бултекс
Берое със загуба от Академик Бултекс / Берое

Новакът в Националната баскетболна лига Академик Бултекс 99 сложи край на победната серия на Берое в първенството. Пловдивският тим спечели с 86:80 срещу старозагорци срещата между двата тима от 8-ия кръг на НБЛ. Двубоят се игра в зала „Строител" в Пловдив.

Изходът на срещата бе решен в последната минута на четвъртата част като до тогава двата тима сменяха лидерството. При 79:79 обаче нервите на домакините се оказаха по здрави и Академик реализира шест точки срещу само една за играчите на Берое.

Най-резултатни за успеха на Академик Бултекс бяха Бошко Йовович с 21 точки и Васил Бачев с 20. За Берое с по 14 точки се отчетоха Еврик Гари и Тихомир Желев.

С успеха над Берое Академик прекъсна серията си от шест поредни поражения в шампионата и вече има два успеха. Берое пък записа трета загуба след тези срещу Балкан (Ботевград) и Лукойл Академик у дома. Това обаче е първото поражение на старозагорци като гост през новия сезон.