Кортелов и Цонев завършиха трети в генералното класиране за Европейската купа
Кортелов и Цонев завършиха трети в генералното класиране за Европейската купа / снимки: Дарик Добрич и личен архив
82940
  • Кортелов и Цонев завършиха трети в генералното класиране за Европейската купа

Добричкият тандем Николай Кортелов и Наско Цонев от автомобилен клуб „Мотоспорт Т-Н Добрич” регистрира поредния си голям успех. Пилотите участваха в 11-ото издание на рали „Средна гора `2015”, което се проведе в средата на ноември. То бе последен кръг от националния шампионат и кръг от Европейската рали Трофи купа. Кортелов и Цонев завършиха трети в генералното класиране за Европейската купа и втори в техния клас RC4 /автомобили група „А” до 1600 кубика/. Първи стана словенецът Рок Турк с Пежо 208. За добричките автомобилни пилоти това е престижно класиране в европейския автомобилен спорт като цяло, отреждащо им място сред първите 40.

Кортелов и Цонев приключват годината в българския шампионат на трето място в клас RC4, с автомобил Ситроен С2, който тази година караха за първи път. Досега, в продължение на 14 години, добричлиите се състезаваха с Опел Корса.

Николай Кортелов и Наско Цонев са екип от 30 години. „Вече се разбираме само с поглед, даже няма нужда да си говорим по време на състезанието. Имаме над 250 старта заедно, имаме много малко незавършени стартове – пет или шест за цялата ни състезателна дейност. Спечелили сме над 100 купи. В българския шампионат екипаж с такъв дълъг стаж не е имало”, сподели пред Дарик Кортелов.

„Рали България” вероятно ще стане отново „Рали Албена” с център ваканционно селище Албена, така, както беше преди години. „Такова е намерението на федерацията, а следващата седмица председателят на Българската федерация по автомобилен спорт Радослав Козлеков ще бъде в Добрич по този въпрос”, съобщи още Николай Кортелов.

Автомобилен спортен клуб „Мотоспорт Т-Н Добрич” пък ще кандидатства пред общината за финансова помощ за организирането на традиционното рали Добрич-Браила , което имаше тази година своето 31-во издание.