Черно море удари Виторул като гост в контрола
Черно море удари Виторул като гост в контрола / LAP.bg, Илиан Телкеджиев

«Черно море» победи с 2:0 като гост «Виторул» в Констанца, съобщи официалният сайт на варненския клуб. Носителите на Купа България и Суперкупата се раздадоха на терена, преживяха трудни моменти, но изтръгнаха успеха в контролата. Отборът се прибира във Варна веднага след мача.

Още в 16-ата минута Жиньо засече центриране с глава, но топката среща страничната греда. Логиката обаче дойде в 43-ата минута. Вареа засече перфектен пас по земя от Венков прати топката  във вратата на домакините за 0:1

Почти веднага след това добро излизане на Чанович предотврати проблеми за варненци. Първите минути на втората част преминаха при силен натиск на домакините. В 51-ата минута Кизу излезе сам срещу Чанович, който спаси опасността. В 60-ата минута Кулибали изчисти от гол линията.

В 76-ата минута Петков е изведен в добра позиция, но изстрелът му минава встрани от вратата. В последните минути на срещата Богдан Атанасов оформи крайното 2:0 след пас на Клок.

Виторул – Черно море 0:2

Голмайстори: Вареа (43), Б. Атанасов (89)

Виторул: Бузбучи, Боли, Мишеларичу, Митреа, Чиупе, Филип, Аким, Аганович, Николита, Читу, Гавра (Албут, Хаджи, Бензар, Мунтяну, Ганеа, Касап, Марин, Неделчу)