Три точки, но и трима контузени в дубъла на „Лудогорец“ след мача с „Литекс-2“
Три точки, но и трима контузени в дубъла на „Лудогорец“ след мача с „Литекс-2“ / Радка Минчева

„Лудогорец-2“ записа втора победа в първенството на „Б“-група, но на висока цена – и трите смени на треньора Веселин Бранимиров бяха принудителни – след тежки контузии на негови футболисти.

Иначе мачът започна по перфектния начин за домакините на „Лудогорец Арена“ в Разград. Още в първата минута след асистенция на Джоди Лукоки със силен удар от малкото наказателно поле Кафу препарира вратаря на гостите от „Литекс-2“. В осмата минута головете станаха два, но тогава бе направена и първата принудителна смяна. Елтон дос Рейс спъна нападателя на „Лудогорец“ Кишада, за което получи жълт картон, а домакините – право да изпълнят наказателен удар. Кишада обаче напусна терена, накуцвайки. Неговият сънародник Лукас Саша изпълни наказателния удар неспасяемо в долния десен ъгъл и резултата стана 2:0.

Пет минути по-късно лекарският екип на домакините отново бе на терена, след съприкосновение със съперников играч бе контузен централният защитник Преслав Петров. Той опита да продължи играта няколко минути, но заради болки в коляното бе сменен.

През първото полувреме въпреки топлото време играта бе динамична, като повече бяха положенията пред вратата на оранжевите, друг гол обаче не падна.

През втората част темпото не бе така високо и играта се накъса от още нарушения, но удари към двете врати не липсваха. Едно от нарушенията се оказа фатално за национала Йордан Минев, който бе изнесен на носилка от терена. Минута след това падна и голът на надеждата за „Ликекс-2“ – в 82-тата минута точен бе Тонислав Йорданов.

Сред публиката на „Лудогорец Арена“ бе треньорът на младежкия национален отбор до 21 години Тони Здравков, наставникът на мъжкия тим на „Лудогорец“ Еруард Ераносян, както и един от помощниците на предшественика му Бруно Рибейро – Андрю Смит.

След тази среща и двата отбора са с по 7 точки. Заради по-добра голова разлика обаче „Лудогорец-2“ заема десета позиция в класирането на „Б“-група, а „Литекс-2“ – 11-та.

Още снимки вижте тук.

„Лудогорец-2“ – „Литекс-2“ 2:1

„Лудогорец-2: 33. Георги Аргилашки, 25. Йордан Минев (78 – 3. Тейнур Марем), 77. Витиня,  24. Преслав Петров (15 – 83. Христо Попадийн), 37. Венцислав Керчев, 8. Лукас Саша, 34. Олег Димитров (кап.), 92. Джоди Лукоки, 22. Джонатан Кафу, 11. Кишада (5 – 95. Боримир Карамфилов), 71. Янаки Смирнов

Резерви: 90. Емил Господинов, 83. Христо Попадийн, 3. Тейнур Марем, 95. Боримир Карамфилов, 44. Антонио Георгиев, 45. Златко Бонев, 70. Ерик Почански

Треньори. Веселин Бранимиров, Росен Маринов

„Литекс-2“: 11. Александър Конов, 2. Елтон дос Рейс, 3. Андон Недялков, 4. Виктор Мицаков, 18. Илия Миланов (кап.), 6. Александър Цветков, 7. Кирил Десподов, 8. Реян Даскалов, 9. Тонислав Йорданов, 10. Чавдар Ивайлов, 13. Галин Минков

Резерви: 25. Иван Аврамов, 5. Мартин Митов, 11. Ангел Лясков, 14. Добромир Бонев, 14. Кристиян Славов, 16. Валери Христов, 17. Динко Митрев

Треньор: Стамен Белчев