Отлично представяне на кюстендилските борци на националния и международния тепих / http://www.bul-wrestling.org

Августин Спасов от клуба по борба „Васил и Георги Илиеви"- Кюстендил се класира на 5 място на Европейското първенство, което се проведе в Истанбул, съобщи за Дарик треньорът му Валери Райчев.

Още един успех постигнаха кюстендилските борци. Отборно те се класираха на трето място на Републиканският шампионат по борба за мъже и жени, които се проведе в Пловдив. Кюстендици спечелиха 9 медала, като останаха само на две точки от второто място. В състава не участваха Милослав Методиев и Владислав Методиев, които се готвят за Световното първенство. Кюстендилският клуб участва с 11 мъже и 4 жени.

Два бронзови медала спечелиха Никола Аначков и Августин Спасов в категория 59 кг., сребро за Пламен Палев в кат. 75 кг., бронз за Айрън Рамадановски в кат. 86 кг., сребърни медали и за Иван Иванов в кат. 98 кг. и Петър Богаевски в кат. 130 кг. В същата категория бронзов медал и за Михаил Павлов.
Два медала спечелиха и дамите. В категория 55 кг. Николета Андонова завоюва бронзов медал, с такъв се окичи и Ани Николова в кат. 60 кг.