Пловдивчанин спечели бронзов медал на Европейското по бокс
Пловдивчанин спечели бронзов медал на Европейското по бокс / Личен архив

Състезателят на БК „Ботев” Пловдив Иван Киселаров спечели бронзов медал на  европейското първенство по бокс за юноши до 16 години, което се проведе в украинския град Лвов. Републиканския шампион в кат. до 80 кг достигна до полуфиналите на шампионата, след като победи с по 3:0 съдийски гласа представителите на Грузия и Унгария.  В решителната битка за класиране на финала Киселаров загуби от Аркадий Картсан (Украйна) след доста странни съдийски отсъждания.

Медалът на Киселаров е единственото отличие за България от първенството. Страната ни бе представена на шампионата с 8 състезатели. Следващото голямо първенство, на което Иван Киселаров ще участва е световното за младежи в края на август в Санкт Петербург (Русия). Треньор на младата ни боксова надежда е баща му Иван Киселаров. Тандемът има зад гърба си  9 републикански титли.